Lednové lezení v tričkách. |
Když jsem první lednový víkend jela na Castle Rock lézt se svými kumpány, měla jsem v baťohu sbalenou péřovku, aby mi náhodou nebyla zima — a nakonec jsem litovala, že nemám kraťasy a záviděla klukům, kteří lezli do půl těla. A protože už v podstatě rok pořádně nepršelo, byl Castle Rock šíleně prašný — a tak se stalo, že jsem prachu přičítala svůj kašel. V pondělí jsem ale musela uznat, že to nebylo prachem — dostala jsem závratnou horečku (umírám při 37,5 stupních Celsia) a následující tři dny jsem vylézala z postele jen když bylo potřeba vyzvednout děti ze školy. Ve čtvrtek jsem se odvážila odjet do Costca — a nevěřili byste, jak jednoho utahá tlačení nákupního vozíku. Opět jsem se musela uložit do postele na zbytek dne a moc neblbnout.
Mezitím se ale přiblížil svátek Martina Luthera Kinga — kdy mají v pondělí volno všechny státní instituce. Naše škola k tomu přihodila volný pátek, což se ještě v listopadu zdálo jako bezvadný nápad — zašít se na čtyři dny na horách a lyžovat až do bezvědomí. Ovšem s nespolupracujícím počasím to začalo vypadat na čtyři proflákané dny doma. Pak jsem ale ukecala Rumiko, že když mají s Brycem permice, tak jim může být jedno, že není ideální lyžovačka — a že děti si užijí pár dní s kamarádem.
Se sněhem je to bída. |
Ve čtvrtek jsem zabalila, dokonce se mi podařilo narvat do kufru lyže Rumiko a Bryce. Takže úspěch, nemusela jsem montovat nosič na střechu. V pátek jsme vstali v 6:45 (tj. jako do školy), dobalila jsem jídlo (zapomněla chleba), a chvíli po osmé jsme naložili Rumiko a Bryce a mohli vyrazit. V poledne jsme byli na Kirkwoodu, Rumiko s Brycem se šli honem ještě vyfotit a nechat si vystavit permice, já s Tomem a Lisou zatopila v chalupě a vynosila všechny věci. Následoval oběd — a v jednu už jsme byli nastoupení na svahu. Následující tři hodiny jsem svištěla za dětmi, v podstatě bez zastávky či odpočinku. Zajímavý je, že když potomci mají kamaráda, tak mnohem méně prudí a fňukají, a více a intenzivněji lyžují.
Cyklistická výprava podél pobřeží. |
Bryce si v půl dvanáctý začal stěžovat, že ho bolí noha (doma se zjistilo, že to byla shrnutá ponožka), Tom se k němu přidal a společně ukecali Rumiko k návratu do chalupy na oběd. Lisa ovšem trvala na tom, že bude lyžovat, takže jsme spolu ještě čtyřikrát obkroužily tu jedinou použitelnou sjezdovku. Nakonec jsem ji přesvědčila, že půjdeme taky na oběd — na chalupě do sebe hodila trochu těstovin se sýrem a už lákala kluky ven, hrát si ve sněhu.
Z útesů je možno pozorovat ptáky a lvouny na nedostupných plážích. |
Pak ještě svačina, úklid chalupy, balení — a čekalo mě dvě stě mil za volantem domů. Tentokrát s občerstvující zastávkou na večeři ve vietnamské restauraci v Tracy. Domů jsme dorazili v deset večer a musím říct, že takhle hotová jsem nebyla už dlouho. Naštěstí byly před námi dva volné dny a já mohla neděli více méně prospat. V pondělí šel Hroch do práce a já s dětma odpoledne na hoďku ke Garymu na koně.
Cestičky mezi poli jsou na ježdění velmi příjemné. |
Měli jsme s sebou foťák, takže samozřejmě, že tentokrát se nekonali pelikáni. Ještě že alespoň ti lvouni zůstali a děti měly důvod se zastavovat a hledět z útesů. Pak ovšem Brycovi upadla šlapka a bylo po výletu. Hroch sice našel příslušnou matici o kus dál v trávě, ale už jsme nenašli vhodný klíč na utažení, takže nezbývalo, než zbaběle zatroubit na ústup.
A tak nám nebylo pořádně přáno ani ježdění na kole. Po mizerném lyžování další nezdar. Ovšem horší než zkažené zimní radovánky je fakt, že opravdu hrozí nedostatek vody, letos ještě vůbec nenarostla čerstvá tráva, všechno je depresivně hnědé a šedivé. To už člověka pak ani netěší ty slunné dny a chtěl by zase slyšet bubnování deště na střeše.