Bílé vánoce White Christmas
Doufali jsme, že v prosinci se sněhu dočkáme, ale pořádná nadílka dorazila až na vánoce - na ty americké - pětadvacátého. We were hoping for snow in December, but the real deal waited till Christmas.
Happy Jack 27. listopadu: procházka v marné naději, že tam nějaký sníh bude. Happy Jack November 27th: looking (in vain) for snow.
Výlet na Blair trail taky sníh neodhalil, ale viděli jsme losí mládě. Losi jsou jediní sudokopytníci, kteří netvoří stáda - a samice mládě zažene v okamžiku, kdy sama znovu zabřezne. Blair trail is snowless as well, but we saw a young moose. They are the only hoofed animals that do not create herds. The youngster is chased away by its mom at the moment the mom gets pregnant again.
Snowy Range 14. prosince: V provozu jsou pouze uměle zasněžované sjezdovky. Snowy Range December 14th: Mostly technical snow on the few open runs.
Cheyenské kovbojské boty: Při procházce vánočním městem jsme konečně nafotili Cheynnskou specialitu - dva a půl metru vysoké sochy kovbojských bot, připomínající důležité události Wyomingu a Cheyenne. Cheyenne cowboy boots: Eight feet tall cowboys boots were painted by local artists to commemorate history of Wyoming and Cheyenne.
Vánoce: Vánoční světýlka, vánoční pivo, vánoční nadílka - a vánoční SNĚHOVÁ nadílka. Everything Christmas: Christmas lights, Christmas beer, Christmas Eve - and WHITE Christmas.
Sníh jsme nečekali, ale o to raději jsme vyrazili 25. prosince na Snowy Range: místo pěti centimetrů, co slibovali rosničkáři, tam napadlo skoro půl metru prašanu. Jediný problém byl, dostat se tam přes I-80 a okresku č. 130, které byl tím méně odklizené, čím dále jsme byli od Cheyenne. We did not expect snow, but gladly went to Snowy Range on December 25: instead of the two inches promissed by the weatheguesser they got over a foot of powder. The only challenge was to get through I-80 and country road 130, which were less and less maintain as we were getting farther and farther from Cheyenne.
Rodičovský výlet na Happy Jack Happy Jack: parents only.
Na běžkách na Happy Jack koncem roku - napřed v mínus dvanácti stupních a slunečnu 28. prosince, pak na Silvestra před bouřkou - víc sněhu, pouhých mínus šest, ale zataženo, takže to nepříjemně zalejzalo. Cross country skiing at Happy Jack - first in sunny 10 degrees on December 28th, then on New Year's Eve right before a storm - more snow, around 20 degrees, but cloudy, so it felt really cold.
Z našeho ranče. From our ranch.
A HROCH.NET document